به گزارش خبرگزاری ها، برخی از موسسات برگزار کننده آزمون آیلتس بدون اعلام رسمی، کلیه آزمون های آیلتس از هفته آخر بهمن ماه (مصادف با نیمه فوریه) به بعد را لغو کرده اند. بدین صورت که آزمون های آیلتس از تاریخ ذکر شده با عنوان “تکمیل شد” از دسترس خارج شده اند.

سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی (آیلتس) یک سازمان معتبر بین المللی برگزار کننده آزمون مهارتی زبان انگلیسی است که بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان و همچنین موسسات بین المللی، داشتن این مدرک را دلیلی بر مهارت در زبان انگلیسی می دانند.

با توجه به اهمیت این موضوع برای داوطلبان این آزمون در سرتاسر کشور و به جهت کاهش استرس هموطنان عزیز لازم است به اطلاع برسانیم که تاکنون سازمان سنجش اطلاعیه رسمی در این باره صادر نکرده است. 

لذا در صورت دریافت اطلاعاتی در این زمینه از سازمان های ذی ربط، بویژه سازمان سنجش، هموطنان گرامی را در جریان خواهیم گذاشت.

لازم به ذکر است که لغو آزمون تاکنون سابقه داشته است که در سال جاری نیز یکبار به دلیل شیوع بیماری کرونا و یکبار بعلت نرسیدن سولات از طریق پست، آزمون ها لغو و با تاخیر برگزار شده است. همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده، آزمون های دی و بهمن و اسفند ماه پابرجا بوده برای کسانی که موفق به ثبت نام شده بودند برقرار بوده و در زمان مقرر برگزار خواهند شد. لذا داوطلبانی که قبل از روز 21 اسفند ثبت نام موفق  داشته اند هیچگونه نگرانی از لغو آزمون ها نداشته باشند.